آموزش سلفی گرفتن با چند نکنه کوتاه

هنگام گرفتن یک عکس معمولی ژست‌های رایج بسیاری وجود دارد که می‌توانیم هریک از آن‌ها را امتحان کنیم، اما هنگام سلفی گرفتن، ژست‌ها بسیار متفاوت هستند.

با جست و جوی واژه #Selfie در اینستاگرام، با ۱۲۲ میلیون عکس سلفی مواجه می‌شوید. اما پیدا کردن سلفی‌ای که سوژه آن به خوبی در عکس افتاده باشد، کار سختی است.

دلیل آن هم سخت بودن کنترل همزمان دوربین و ظاهرخود است. در ادامه مطلب چند نوع ژست و هم چنین چند نکته برای گرفتن سلفی‌های بهتر، خلاقانه‌تر و جذاب‌تر به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ژست اول: صورتتان را فراموش کنید و بگذارید پاهایتان حرف بزنند.

وقتی درباره سلفی حرف می‌زنیم، اغلب به عکسی فکر می‌کنیم که خودمان از چهره خودمان گرفته باشیم. اما در واقع اینطور نیست، سلفی عکسی است که خودمان از خودمان گرفته باشیم.

چرا از پاهایتان عکس نمی‌گیرید؟ مخصوصاً زمانی که کفش جدیدی پا کرده اید. یا اینکه می‌توانید از دست بندی که به مچتان بسته اید یا انگشتری که به انگشتتان است عکس بگیرید. دفعه بعد که قصد گرفتن سلفی داشتید، بهتر است این روش را امتحان کنید.

ژست دوم: کادر بسته
یکی از مسائلی که اغلب در هنگام سلفی گرفتن باعث بروز مشکل می‌شود، شلوغ بودن پس زمینه است. افراد و چیز‌هایی که در پس زمینه وجود دارند، باعث از بین رفتن تمرکز عکس از روی سوژه می‌شوند.

معمولاً این اتفاق هم می‌افتد که افراد حاضر در پس زمینه به دوربین شما نگاه می‌کنند.
راه حلی که با آن می‌توانید مشکل خود را حل کنید این است که کادری ببنیدید که چهره شما کاملاً کادر را پر کند. کادر بسته بهترین روش برای از بین بردن مشکلات اینچنینی است.

یک راه معمول و ساده برای اینکه کادر بسته داشته باشیم، نزدیک کردن گوشی به خود است. اما مشکلی که در این مواقع اتفاق می‌افتد این است که به دلیل واید بودن اغلب لنز‌های گوشی‌های همراه، سوژه موجود در مرکز عکس یعنی بینی بزرگ و کشیده می‌افتد و نسبت به بینی، چشم که از مرکز عکس فاصله دارد ریز و کوچک می‌افتد.

برای از بین بردن این نقیصه نیز، کافی است دوربین را کمی از خود فاصله داده و به جای آن اندکی (تا حدی که کیفیت تصویر از بین نرود) از زوم استفاده کنید. اندکی زوم کردن مشکل را حل خواهد کرد.

ژست سوم: قانون یک سوم‌ها در سلفی
همه عکاسان قانون یک سوم را می‌دانند، اما هنگام گرفتن سلفی آن را فراموش می‌کنند. بهترین مکان برای قرار دادن چشم در عکس، حدوداً روی خطی است که یک سوم از کادر را از بالای آن جدا می‌کند. در عکسی که به عنوان نمونه قرار داده ایم، به خوبی استفاده از این ایده را می‌بینید.

همچنین بهتر است چشم‌ها به یک سمت کادر متمایل‌تر باشند. قرار دادن چشم‌ها در سمت چپ یا راست کادر، اغلب بسیار جذاب‌تر از قرار دادن آن در وسط کادر است.

ژست چهارم: از خود در آب سلفی بگیرید.
در وان حمام پر از آب دراز بکشید و صورت خود را از آب بیرون بیاورید و درحالی که حباب‌ها دور صورت شما را احاطه کرده اند سلفی بگیرید. البته مواظب باشید که گوشیتان را به آب نیاندازید.

این نوع سلفی بسیار جذاب و منحصر به فرد خواهد بود و قطعاً بهتر از سلفی گرفتن درحال خوردن چیز برگر خواهد بود.

ژست پنجم: سلفی با دو دست
زمانی که سلفی می‌گیرید، دو روش کلی برای این کار دارید. گرفتن گوشی با یک دست یا دو دست.

وقتی از دو دستتان برای گرفتن سلفی استفاده کنید، تسلط بیشتری بر گوشی خواهید داشت. علاوه بر آن، با دور کردن گوشی از خود، بازوهایتان نقش گوشه‌های کادر را ایفا خواهند کرد. در این روش بهتر است مواظب باشید که دستهایتان جلوی لنز را نگرفته باشند؛ و حالا نکاتی برای گرفتن سلفی‌های بهتر:

۱. از زوایای مختلف سلفی بگیرید.
سرتان را به چپ و راست بچرخانید و در نمایشگر گوشی ببینید در کدام حالت جذاب ترید. معمولاً هر کدام از ما از یک سمت چهره جذاب‌تر به نظر می‌رسیم. بهتر است همیشه سمت جذاب چهره خود را به سمت لنز متمایل کنید.

۲. شانه‌های خود را جابه جا کنید.
اگر در کادر هر دو شانه شما دیده می‌شوند، بهتر است با کمی چپ و راست کردن آنها، جایی را برای آن‌ها انتخاب کنید که در آن جذاب‌تر به نظر می‌آیید.

۳. زیر نور مناسب بایستید.
در جایی قرار بگیرید که نور زیباتر و مناسب تری داشته باشد. اگر در داخل هستید نزدیک پنجره بایستید. نور زیبا مساوی است با سلفی زیبا. چگونه می‌توان تشخیص داد که نور در چه حالتی چهره شما را زیباتر خواهد کرد؟ دوربین گوشی خود را روشن کنید و آن را مقابل خود قرار دهید.

تا آنجا که می‌توانید زاویه افقی و عمودی خود را نسبت به نور تغییر دهید. ببینید در کدام زاویه بهترین سلفی را خواهید داشت. برای این کار حتی می‌توانید نسبت به نور دور یا نزدیک شوید. اگر در روز و در محیط خارجی هستید، بهترین زمان یک ساعت بعد از طلوع آفتاب و یک ساعت قبل از غروب آن است.

۴. با چیز‌های جدید ژست بگیرید.
اگر عینک جدید گرفته اید گزینه مناسبی برای سلفی است. رنگ مو یا مدل موی جدید بهترین زمان برای گرفتن سلفی است. عروسک یا حیوان خانگی هم گزینه مناسبی برای سلفی است.

۵. کار جذابی انجام دهید.
هنگامی که در حال انجام فعالیت خاصی هستید اقدام به گرفتن سلفی کنید. هنگام غواصی در اقیانوس، سوار بر جت اسکی یا هر کاری که جذابیت عکس را بیشتر کند.

۶. زینت آلات را فراموش نکنید!
استفاده از زیور آلات، کلاه، یا هر آنچه که اختصاصاً از آن به عنوان وسایل زینتی استفاده می‌کنید را فراموش نکنید.

۷. تکراری نباشید!
لبخند، اخم، جمع کردن لب و لوچه یا درآوردن شکلک. کاری کنید که از یکنواختی خارج شوید.

۸. نمای تمام بدن بگیرید.
آینه‌های قدی برای این کار مناسب هستند. در این روش هم بهتر است بدنتان را به چپ و راست بگردانید و بهترین حالتی که در آن جذاب‌تر به نظر می‌رسید را پیدا کنید.

۹. سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای فشردن دکمه شاتر را انتخاب کنید.
در آیفون این دکمه هم بر روی صفحه نمایش در دسترس است و هم کنار بدنه گوشی و با دکمه صدا می‌توانید عکس بگیرید. بهتر است در گوشی خود راحت‌ترین راه را انتخاب کنید.

۱۰. گردنتان را به جلو متمایل کنید.
برای از بین رفتن بزرگ به نظر آمدن چانه و زیباتر افتادن فک، بهتر است گردنتان را به جلو متمایل کنید و کمی از زاویه بالا عکاسی کنید. در این حالت هم با آزمایش و خطا می‌توانید بهترین زاویه را انتخاب کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=2196
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آموزش سلفی گرفتن با چند نکنه کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.