جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با ۵ ترفند طلایی

هک شدن حساب‌های ما در شبکه‌های اجتماعی چیزی است که هر یک از ما حداقل یک بار در زندگی با آن روبرو می‌شویم. حتی اگر تجارت شما با اینترنت فاصله زیادی داشته باشد، ممکن است حساب اجتماعی شما هک شود.

برای کسانی که برند خود را از طریق IG یا سایر رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند، محافظت از اینستاگرام در برابر هکر‌ها اولویت اول است.

۱-احراز هویت دو عاملی

برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود، می‌توانید احراز هویت دو عاملی را اضافه کنید. این برنامه در سال ۲۰۱۰ با هدف اصلی افزایش سطح امنیت برنامه‌ها و رسانه‌های اجتماعی ایجاد شده است. اینستاگرام این ویژگی را نیز اضافه کرده است. می‌توانید شماره تلفن خود را اضافه کنید و کد‌های ویژه‌ای برای ورود به نمایه خود دریافت خواهید کرد. بدون موبایل شما هیچ کس دیگری نمی‌تواند وارد سیستم شود.

۲-محدود کردن برنامه‌هایی که از طریق آن‌ها هکر‌ها به اکانت شما دست پیدا می‌کنند

ذکر این نکته مهم است که برنامه شخص ثالث باید مورد اعتماد باشد. برخی از علائم به شما کمک می‌کنند که بفهمید برنامه ایمن است یا خیر. اگر رمزگذاری SSL وجود نداشته باشد، این اولین نشانه سرویس بد است. این برنامه‌ها بدون رمزگذاری SSL ممکن است به راحتی توسط هکر‌ها به خطر بیفتند.

۳-رمز عبور قوی

مرحله بعدی ایجاد یک رمز عبور قوی است. ابتدا باید منحصر به فرد باشد. بهترین رمز‌های عبور ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، برخی از شکل‌ها و حتی نویسه‌های خاص هستند. اگر نمی‌خواهید آن نویسه‌ها یا اعداد را اضافه کنید، می‌توانید یک رمز ورود طولانی‌تر ایجاد کنید، که در برابر مهاجمان دشوارتر خواهد بود.

اگر نمی‌خواهید به تنهایی رمز عبور ایجاد کنید، می‌توانید خدمات ویژه مدیریت رمز عبور را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کنند. آن‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا سطح امنیتی خود را حتی بیشتر کنند.

۴-اطلاعات خصوصی خود را حفظ کنید

فراموش نکنید که اطلاعات خصوصی خود را حفظ کنید. این یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات شخصی شما است. اگر چیز تحریک آمیز ندارید، از ترس هیچ چیز ندارید. اگر از طریق اینستاگرام تجارت می‌کنید، چیزی ارسال نکنید که برای رقبای شما جالب باشد. حتی اگر کسی به حساب شما دسترسی پیدا کند، هیچ چیز جالبی در آنجا پیدا نمی‌کند.

۵-ورود به سیستم را فراموش نکنید

اقدامات اساسی دیگری نیز وجود دارد که باید آن‌ها را بخاطر بسپارید. بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند اطلاعات رمز ورود و ورود به سیستم توسط مرورگر ذخیره شود. این به آن‌ها کمک می‌کند تا در آینده به راحتی به حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود دسترسی پیدا کنند. با این حال، این ساده‌ترین راهی است که مهاجمان می‌توانند به نمایه شما نیز دسترسی پیدا کنند. برای جلوگیری از به سرقت رفتن نمایه خود، باید هر بار که جلسه شما تمام می‌شود از سیستم خارج شوید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=2511
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با ۵ ترفند طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.