قابلیت هشدار ویندوز ۱۰ برای برنامه‌های دانلود شده

چند ماه پیش شرکت مایکروسافت از بروزرسانی ویندوز ۱۰ رونمایی کرد. بروزرسانی منوی صفحه ویندوز ۱۰، طراحی جذاب‌تر، کاهش رنگ‌های شدید بر پشت برنامه‌های مختلف، تغییر رنگ پس‌زمینه برنامه‌ها و ساده کردن رابط کاربری از جمله ویژگی‌های جدید این بروزرسانی بود.

ویندوز ۱۰ به تازگی یک ویژگی جدید و مفید به دست آورده است که هر زمان برنامه‌ای ثبت می‌شود تا بعد از راه اندازی سیستم اجرا شود، این امکان کمک می‌کند تا سریعاً برنامه‌های مخرب مشاهده شوند، وبه نوبه خود ممکن است کامپیوتر را از به خطر افتادن نجات دهد.

 

با این حال، این ویژگی محدودیت‌های خود را دارد. Jen Gentleman، مدیر ارشد در مایکروسافت می‌گوید:” از هم اکنون، این ویژگی فقط به برنامه‌هایی که در Settings > Apps > Startup apps page (از طریق Bleepingcomputer) ذکر شده است، هشدار می‌دهد. وی همچنین تصریح کرد که برنامه‌هایی که برای ورود خودکار از طریق RunOnce، Service یا ScheduledTask پیکربندی شده اند از ویژگی جدید تأثیر نمی‌پذیرند.

 

آخرین نسخه پایدار ویندوز ۱۰ که نسخه ۲۰۰۴ است به کاربر این امکان را را می‌دهد تا دانلود ناخواسته برنامه‌ها را مسدود کند با این حال این ویژگی به طور پیش فرض روشن نیست و باید آن را از برنامه Windows Security فعال کنید. برای فعال کردن این ویژگی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه را باز کنید و سپس به Apps and browser control -> Reputation-based protection settings – > Potentially unwanted app blocking بروید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=1864
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد قابلیت هشدار ویندوز ۱۰ برای برنامه‌های دانلود شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.