کارنامه نهایی کنکور منتشر شد/ آغاز ثبت نام پذیرفته‌شدگان از فردا

نتایج کنکور سراسری نهم آبان اعلام شد و داوطلبان از نتایج کنکورشان آگاه شدند؛ امروز هم کارنامه کنکور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت تا داوطلبان وضعیت خود را در انتخاب رشته ببینند.

در مجموع تعداد ۱۸۹ هزار و ۹۴۸ داوطلب در کنکور ۹۹ پذیرفته شدند که از این تعداد در گروه آزمایشی علوم ریاضی تعداد ۶۲ هزار و ۸۴۸ داوطلب، علوم تجربی ۶۱ هزار و ۵۱۷ نفر، علوم انسانی ۵۵ هزار و ۵۷ داوطلب، هنر ۶۱ هزار و ۹ داوطلب و در نهایت در گروه آزمایشی زبان نیز ۴۴۱۷ داوطلب موفق به کسب صندلی رشته های باآزمون دانشگاه‌ها شدند.

در آزمون سراسری سال  ۹۹ تعداد ۱۱۸ هزار و ۵۰ داوطلب در دوره روزانه، تعداد ۱۸ هزار و ۹۶ داوطلب در دانشگاه پیام نور، ۱۳ هزار و ۴۶ نفر در دانشگاه فرهنگیان، ۱۸ هزار و ۷۹۷ نفر در موسسات غیرانتفاعی، ۱۳ هزار و ۳۹۵ نفر در پردیس های خودگردان، ۵۱۴ نفر به صورت شهریه پرداز و ۵۳۳۹ نفر نیز در ۴ رشته دانشگاه آزاد پذیرفته شدند که در مجموع ۱۸۹ هزار و ۹۴۸ نفر در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته شدند.

فردا ثبت‌نام پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها آغاز می‌شود. آنها برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام ضرورت دارد به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خودشان مراجعه کنند و حواسشان باشد که عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف قطعی آنها از تحصیل تلقی می‌شود.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=2357
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
پیمان ناصری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کارنامه نهایی کنکور منتشر شد/ آغاز ثبت نام پذیرفته‌شدگان از فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.