۱۰ برنامه برای حذف تصاویر تکراری از سیستم عامل‌های Android و iOS

تا ۱ ژوئن ۲۰۲۱، Google Photos ظرفیت ذخیره نامحدود را متوقف می‌کند و این بدان معنا است که کاربران باید فضای ذخیره سازی ابری را برای تصاویرشان خریداری کنند یا برای نگهداری آن‌ها فضای رایانه یا درایوی را برای خودشان فراهم کنند.

برنامه‌هایی برای حذف عکس‌های تکراری

یکی از مهمترین نکاتی که می‌تواند به بسیاری از کاربران در صرفه جویی در فضای ذخیره سازی زیادی کمک کند خلاص شدن از سر تصاویر تکراری و آن‌هایی است که به آن نیاز ندارند، اما اگر کاربری بیش از ۵ هزار تصویر داشته باشد چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ آیا باید روز‌ها به جستجو و حذف بپردازد؟

راه حل ساده است، شما می‌توانید با استفاده از برخی برنامه‌ها که به شما کمک کنند تا از شر همه تصاویر  تکراری موجود در تلفن Android و iPhone خود خلاص شوید، استفاده کنید؛ در ادامه با این نرم افزارها آشنا می شوید:

تصاویر تکراری را در Android حذف کنید:

برنامه Files از Google

برنامه Files از Google دارای بسیاری از ویژگی‌های مدیریت ذخیره سازی مانند حذف پرونده‌های تکراری، برنامه‌های استفاده نشده، پشتیبان گیری مکرر و موارد دیگر است. به این معنی که برنامه از پرونده‌ها و پوشه‌های مکرر از جمله تصاویر و ویدئوها اسکن می‌گیرد. برنامه Files را با مجوز‌های لازم باز کنید، سپس نماد‌های تکراری را کلیک کرده و حذف کنید.

برنامه Files همچنین به کاربران امکان حذف سطل زباله، پوشه‌های رسانه WhatsApp و تصاویر صفحه را می‌دهد و همچنین فایل‌های بزرگ را شناسایی می‌کند و به کاربران کمک می‌کند تا فضای ذخیره سازی تلفن‌های هوشمند را آزاد کنند.

برنامه Duplicates Cleaner

پاک کننده تکراری یکی دیگر از برنامه‌های اندرویدی است که فایل‌های مداوم رسانه، از جمله تصاویر، کلیپ‌های صوتی، اسناد و ویدئوها را در فضای ذخیره سازی تلفن هوشمند شما اسکن می‌کند. این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد تا پرونده‌ها را یک به یک مقایسه و یا انتخاب کنند، یا همه پرونده‌ها را همزمان انتخاب و همه آن‌ها را حذف کنند.

برنامه CCleaner

این برنامه معمولاً به دلیل توانایی در بهبود عملکرد سیستم با حذف پرونده‌های زباله، آزادسازی فضا، تمیز کردن RAM، سیستم مانیتورینگ و مرور ایمن، بسیار مشهور است. این برنامه ویژگی‌های قدرتمند مدیریت ذخیره سازی را ارائه می‌دهد و یک گزینه اختصاصی مشاهده رسانه وجود دارد که تصاویر تکراری و بی کیفیت را تشخیص می‌دهد.

برنامه پاک کننده Nox

برنامه‌ای است که به تمیز کردن پرونده‌های ناخواسته سیستم و بهینه سازی قابلیت‌های ذخیره سازی اختصاص داده شده است. این برنامه ویژگی‌هایی مانند پاکسازی سطل زباله، مدیریت تصویر، آنتی ویروس، خنک کننده پردازنده و سایر ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد. ویژگی مدیریت تصویر به کاربران امکان می‌دهد عکس‌های تکراری را یک باره بررسی و حذف کنند.

برنامه Remo Duplicate Photo Remover

این برنامه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های حذف تصاویر تکراری است. این مجموعه از ویژگی‌های گسترده‌ای برای مدیریت عکس‌ها را ارائه می‌دهد. این برنامه می‌تواند تصاویر تکراری و همچنین تصاویر مشابه را با عناوین مختلف اسکن کند. پس از اسکن، برنامه آن تصاویر را به صورت گروهی نمایش می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد که کدام یک را نگه دارند.

عکس‌های تکراری را در iPhone حذف کنید

برنامه Photo Cleaner

این برنامه با سایر تصاویر یاب‌های تکراری متفاوت است، زیرا تصاویر را دقیقاً مانند یک انسان مقایسه می‌کند. شباهت‌ها را در تصاویر پیدا می‌کند، همچنین می‌تواند تصاویر با همان موضوع، تصاویر تغییر اندازه داده شده و تصاویر ویرایش شده را کشف کند.

برنامه Cleen Photo

این برنامه یکی از قدرتمندترین و ساده‌ترین برنامه‌هایی است که می‌توان با آن روی دستگاه‌های آیفون کار کرد، از طریق این برنامه می‌توانید تضاویر یکسان و ناخواسته گرفته شده را حذف کنید، بنابراین فضای بیشتری به دستگاه خود اضافه می‌کنید. از طریق این برنامه، می‌توانید مجموعه تصاویر خود را نیز تنظیم کنید، که به شما کمک می‌کند تصویر را بر اساس نام، اندازه، مکان و تاریخ تعیین کنید.

برنامه Master for Camera Roll

این یک برنامه سریع، کارآمد و قابل اعتماد است که به شما امکان می‌دهد با یک کلیک انگشت خودتان را از شر تصاویر ناخواسته خلاص کنید. Remove Master for Camera Roll توسط Alunt Apps طراحی شده تا مطمئن شوید رول دوربین خود را با سهولت تمیز و مدیریت می‌کنید. این برنامه همچنین یک برنامه جامع است که امکان دسترسی به همه تصاویر را فراهم می‌کند.

برنامه CleanUp

اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که بتواند تصاویر تکراری را حذف کرده و فضای ذخیره سازی را یک باره پاک کند، CleanUp مخصوص این منظور طراحی شده و استفاده از آن آسان است.

برنامه حذف فایل یاب

این برنامه یکی از بهترین ابزار‌های مناسب برای یافتن و حذف تصاویر تکراری است. همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند که علاوه بر استفاده آسان، با خلاص شدن از پرونده‌های تکراری، فضای ذخیره سازی رایگان زیادی نیز بدست آورید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=5540
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ برنامه برای حذف تصاویر تکراری از سیستم عامل‌های Android و iOS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.