۶ عادت صبحگاهی موفقیت‌آفرین

پژوهشگران دانشگاه لایپزیگ به این نتیجه رسیدند که “افراد سحرخیز انرژی بیشتری دارند. “.

اما سحرخیزی فقط به این معنی نیست که قبل از بقیه بلند شوید بلکه باید خود را در چارچوب ذهنی مثبتی قرار دهید و کار‌های مهم را قبل از دیگران به انجام رسانید.

تنظیم ساعت زنگ‌دار برای یک ساعت خیلی زود فایده‌ای ندارد؛ باید برخی از عادت‌های خوب را بپذیرید.

بیزینس اینسایدر از این شش عادت صبحگاهی گفت که دشوار به نظر می‌رسند، اما اگر به آن‌ها پایبند باشید چیز‌های زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد.

از شب قبل برنامه‌ریزی کنید

در واقع سحرخیزی به خودی‌خود موثر نیست بلکه عادت‌ها هستند که منجر به یک روز پربار می‌شوند، بنابراین حتما برنامه روزانه خود را از شب قبل آماده کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا هنگام بیدار شدن، هر آنچه که برای روز نیاز دارید را آماده کنید. حتما برای صبحانه خود برنامه‌ریزی کنید و ایده‌های خود را برای روز بعد بنویسید.

صبح زود بیدار شوید

متاسفانه باید تا دیروقت بیدار ماندن را فراموش کنید؛ ممکن است دشوار به نظر رسد، اما اگر زودتر به رختخواب بروید می‌توانید زودتر بلند شوید و این کار به سرعت به یک عادت تبدیل می‌شود.

در یک نظرسنجی از ۲۰ مدیر بزرگ و موفق جهانی، به استناد کتاب “آنچه افراد موفق قبل از صبحانه انجام می‌دهند”، ۹۰ درصد افراد گفتند که قبل از ساعت ۶ صبح بیدار می‌شوند.

به عنوان مثال، مدیرعامل شرکت پپسی، ایندرا نویی، ساعت ۴ صبح و مدیر عامل شرکت دیزنی، باب ایگر، ساعت چهار و نیم بیدار می‌شوند؛ جک دورسی، مدیر عامل توییتر، ساعت پنج و نیم برای دویدن صبحگاهی بیرون می‌رود.

روز خود را با ورزش شروع کنید

شاید به نظر می‌رسد که صبح زمان مناسبی برای درد و تعرق نیست، اما اگر برخی از پرمشغله‌ترین افراد جهان می‌توانند برای ورزش وقت پیدا کنند، شما نیز می‌توانید.

مدیرعامل زیراکس، اورسولا برنز، یک جلسه تمرین شخصی یک ساعته را در ساعت ۶ صبح دو روز در هفته برنامه‌ریزی کرده است و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز خود را با تمرینات قدرتی شروع می‌کند.

اولویت فعالیت‌های خود را در نظر بگیرید

ساعات ساکت صبح زمان مناسبی برای تمرکز روی یک پروژه مهم است. علاوه بر این، در ابتدای روز و قبل از مراجعه به دیگران – خانواده و همکاران – تمرکز بیشتری خواهید داشت، بنابراین از این زمان استفاده کنید.

هیچ یک از همکاران ساعت شش و نیم صبح به شما مراجعه نخواهند کرد، ولی در طول روز با جلسات و امور موقتی سر و کار خواهید داشت پس جای تعجب نیست که زمان مناسبی برای تمرکز خواهد بود.

فعالیت‌های جانبی خود را پیگیری کنید

وقتی کل روز جلسه دارید، خسته و گرسنه هستید و باید فکری برای شام بکنید پس طبیعی است که پروژه‌های شخصی خود را فراموش کنید.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد موفق قبل از شروع رسمی روز، یکی-دو ساعت برای انجام کار‌های شخصی خود وقت می‌گذارند. به گزارش تلگراف، لودویگ بتهوون، ویکتور هوگو و بسیاری از افراد سرشناس فعالیت‌هایی خلاقانه در صبحگاه داشتند.

از سکوت لذت ببرید

تصور داشتن یک لحظه آزاد و آرام در طول روز‌های شلوغ دشوار است، اما آموزش ذهن‌آگاهی (mindfulness) اتلاف وقت نیست.

سعی کنید چند دقیقه از وقت خود را صرف یک مراقبه آرام در ابتدای روز کنید. می‌توانید از این دقایق برای عبادت، مراقبه، تجسم موفقیت‌های آینده یا تأمل در آنچه سپاسگزار آن هستید استفاده کنید. این وقفه کوتاه می‌تواند روز شما را بسازد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=5219
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ۶ عادت صبحگاهی موفقیت‌آفرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.