یک ترفند ژاپنی که با انجام آن ۳۵ درصد پولدار‌تر می‌شوید

همه می‌خواهند که پولدار شوند و برای پولدار شدن باید بتوانید به درستی پس انداز کنید. در اینجا قصد داریم یک روش ژاپنی را به شما معرفی کنیم که تا ۳۵ درصد شما را پولدار‌تر می‌کند.

ژاپنی‌ها یک ترفند مبتکرانه برای پس انداز و پولدار شدن را اختراع کرده اند که به درستی می‌تواند تا ۳۵ درصد میزان دارایی شما را افزایش دهد. در ادامه می‌توانید این روش را بخوانید.

۱. به جای استفاده از تلفن‌های همراه و دیگر گجت‌ها یک دفتر بردارید و در آنجا مسائل مربوط به حساب داری خود را یادداشت کنید.

۲. در دفتر خود چهار ستون بکشید و هر کدام از ستون‌ها را به یکی از چهار هفته ماه اختصاص دهید. سپس حقوق ثابت خود را با رنگ قرمز در آن هفته‌ای که به شما پرداخت می‌شود یادداشت کنید.

حال در باقی هفته‌ها (و یا همان هفته) اگر درآمدی کسب می‌کنید در آنجا یادداشت کنید. فرقی نمی‌کند این درآمد از یک کار آزاد است یا فروش وسایل تان، به هر حال آن را یادداشت کرده و حتی یک ریال را نیز فراموش نکنید.

۳. جدول دیگری مانند جدول قبلی کشیده و میزان پس انداز خود در هر هفته از ماه را مشخص کنید.

۴. دوباره یک جدول چهار تایی برای هفته‌های ماه تان ترسیم کنید. در این مرحله مخارج ثابت خود مانند اجاره خانه، اینترنت و… در زیر هفته مورد نظر یادداشت کنید.

۵. در این مرحله شما باید مخارج دیگر خود را دسته بندی کنید. مخارج ثابت خود و میزان پولی که می‌خواهید پس انداز کنید را از تمام درآمد ماهانه خود کم کنید.

حال باقی مانده را می‌توانید در چهار دسته هزینه‌های زندگی مانند غذا و لباس، آموزش مانند هزینه تحصیل، سرگرمی مانند رستوران و سینما صرف کنید.

اندازه پولی که به هر دسته اختصاص می‌دهید کاملا به خودتان بستگی دارد.

۶. و قدم آخر تجزیه و تحلیل داده‌هایی است که جمع آوری کرده اید. با این روش به طور کامل متوجه می‌شوید که با پولتان چه کار‌هایی کرده اید و می‌توانید پس انداز خود را افزایش دهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://neveshtani.com/?p=5451
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترلینکدین
برچسب ها:
مهرداد نورمحمدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد یک ترفند ژاپنی که با انجام آن ۳۵ درصد پولدار‌تر می‌شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.